רכיבה טיפולית

רכיבה הטיפולית מבוססת על הקשר בין האדם והסוס ועל הפעילות הגופנית הקשורה ברכיבה. ההמצאות
בקרבת הסוסים, לימוד מיומנויות רכיבה, שליטה בסוס והטיפול בו מעודדים התפתחות אישית וחברתית.

מדוע ולמי רכיבה טיפולית על סוסים? רכיבה הטיפולית מבוססת על הקשר בין האדם והסוס ועל הפעילות הגופנית הקשורה ברכיבה. ההמצאות בקרבת הסוסים, לימוד מיומנויות רכיבה, שליטה בסוס והטיפול בו מעודדים התפתחות אישית וחברתית. התנועה התלת כיוונית של הסוס, כמו גם האופן ישיבת הרוכב ומקצב התנועה, מסייעים להבאת גוף האדם למצב הפיזי האופטימלי. רעיון נוסף עליו מושתת הטיפול הוא ההתייחסות לגוף ולנפש כיחידה אחת שמרכיביה משפיעים זה על זה.


השימוש בתהליכים לא מילוליים עוזר להיפתחות רגשית, לביטוי ועיבוד רגשות, מודעות עצמית מנטלית ופיזית, בטחון ודימוי עצמי, מיומנויות חברתיות, תחושת עצמאות וחוויות של הצלחה. ההשתתפות בעשייה המשולבת עם יציאה אל הטבע תורמת רבות ליצירת אווירה מרגעת המאפשרת למשתתפים להיפתח ומעודדת תהליכי שינוי.

הרכיבה הטיפולית מיועדת לפונים על רקע הפרעות קשב וריכוז ADD/ADHD)), קשיים התנהגותיים או רגשיים, אוטיזם, PDD, שיתוק מוחין, פגיעות ראש, תסמונת דאון, עיוורון, חירשות, פיגור, מחלות נפש, חרדות וקשיים חברתיים.


תהליך הקבלה לטיפול:

הרכיבה הטיפולית ניתנת בעיקר מסגרות פרטניות במפגשים שבועיים של חצי שעה.

מכיוון שאנו רואים חשיבות רבה בהכרות מוקדמת עם המטופל ובני משפחתו, אנו עורכים לפני התחלת הטיפולים פגישת קבלה (אינטייק) בתשלום בין ההורים והעובדת סוציאלית של החווה, לקבלת מידע ורקע על המטופל, לקביעת מטרות ובניית תכנית טיפול אישית. לאחר בחירת המטפל/ת המתאים/ה לילד, קובעים יום ושעה למפגש השבועי. אנו ממליצים אחת לתקופה על קיום מפגש בין ההורים לעובדת הסוציאלית והמטפל/ת האישי של הילד לקבלת משובים ולדיון בהמשך הטיפול.

לפגישה הראשונה יש להביא דוחות מטיפולים קודמים- אם ישנם כאלה.

*הפגישה בנוכחות שני ההורים וללא הילד.


להרשמה יש למלא את הטפסים הבאים: כרטיס קליטה, אישור רפואי, ויתור על סודיות רפואית ותקנון, בצירוף הפניות הנדרשות ע"י הקופות השונות . יש להוריד את הטפסים מהאתר בלחיצה על טפסים להרשמה, ולהעבירם למזכירות החווה במייל ותקבלו אישור קבלה במייל חוזר, או בפקס 02-6769425 ולהתקשר לטלפון 02-6453573 למזכירות לוודא קבלת הטפסים. כשיגיע תורכם יתקשרו אתכם מהחווה לקביעת פגישה עם העובדת הסוציאלית.


מבוטחי קופות חולים: קופות החולים מסבסדות את הטיפולים לבעלי הביטוחים המשלימים בכפוף לתנאים מסוימים. להלן מפורטים לנוחיותכם התנאים שנותנות הקופות, אך האחריות לבדוק את זכאותכם בקופה מוטלת עליכם, לא על החווה.


מבוטחי קופת חולים כללית: מבוטחי כללית מושלם העומדים בקריטריונים של הקופה מקבלים עד 30 טיפולים בשנה קלנדרית בהשתתפות עצמית מופחתת ועד מאה טיפולים מצטברים לילד עד הגיעו לגיל 12. מבוטחי פלטינום מקבלים עד 25 טיפולים בשנה בהשתתפות מופחתת עד גיל 18 וללא הגבלה במספר הטיפולים המצטברים/נותרים במושלם.

עליהם להביא הפניה מרופא מומחה: נוירולוג, אורתופד או פסיכולוג: התפתחותי, קליני, שיקומי או רפואי; פסיכיאטר ילדים או רופא ילדים מומחה ברפואה התפתחותית או באבחון בעיות קשב וריכוז. ההפניה צריכה להיכתב על נייר לוגו של המרפאה/קופה עם חתימתו ועם חותמת ומספר הרישיון של הרופא.


עוד אפשרות היא להביא הפניה מרופא ראשוני – משפחה או ילדים – בצירוף המלצה של מטפל פרא-רפואי כגון עובדת סוציאלית, מרפאה בעיסוק, פיזיותרפיסטית, מרפאה בדיבור או פסיכולוג חינוכי. להפניה ממטפלים רגשיים שאין להם מספר רישיון יש לצרף את תעודת ההסמכה שלהם. המטופלים משלמים לחווה 45 ש"ח ואת השלמת התשלום הקופה מעבירה לחווה ישירות.


מבוטחי קופת חולים מכבי: מבוטחי מכבי העומדים בקריטריונים של הקופה והם בעלי ביטוח "מכבי מגן זהב" מקבלים עד 29 טיפולים בשנה קלנדרית בהשתתפות עצמית מופחתת לילד עד הגיעו לגיל 10. מבוטחי מכבי שלי העומדים בקריטריונים של הקופה והם בעלי ביטוח "מכבי שלי" מקבלים עד 49 טיפולים בשנה קלנדרית בהשתתפות עצמית מופחתת לילד עד גיל 18.


קופ"ח מכבי דורשת שהמועמד יביא למזכירות הסניף הפניה מרופא מתאים ויבדוק אם הוא זכאי לטיפול.


אם המועמד זכאי עליו לבקש שזכאותו תוזן למערכת של קופת החולים מכבי. אחרי שהוזנה היא תופיע גם במערכת של החווה, לכן נוהל חדש זה מבטל את הצורך להביא התחייבות.

מבוטחי קופות החולים לאומית ומאוחדת

מבוטחי קופות אלו העומדים בקריטריונים של הקופה מקבלים בין 24 ל 40 טיפולים בשנה קלנדרית בהשתתפות עצמית מופחתת ועד מאה טיפולים מצטברים לכל היותר לילד עד הגיעו לגיל 12 ולזכאים לילדים עד גיל 18 עליהם לבדוק בקופה.

מטופל ישלם לחווה מחיר מלא של 185 ₪ ואת ההחזר בשיעור זכאותם הם יקבלו מהקופה.


ביטוחי בריאות פרטיים: חלק מביטוחי הבריאות הפרטיים מכסים גם מימון רכיבה טיפולית, ומומלץ לברר עניין זה עם חברת הביטוח. מטופל ישלם לחווה מחיר מלא של 185 ₪ ויגיש את החשבונית לחברת הביטוח כדי לקבל את ההחזר המגיע לו.

Project Gallery