ביה״ס לרכיבה מערבית

בחוות סבא ג'ק תוכלו ללמוד את הבסיס לכל המקצועות הללו תוך רכישת מיומנויות תקשורת עם הסוס, הכרות עם תחום האילוף והתנסות בטיפול בסוסים ובאורווה.

רכיבה מערבית מקורה ברכיבת הבוקרים שהחלה בשלהי המאה השמונה עשרה במערב ארצות הברית ואמריקה הדרומית. הרכיבה הממושכת במהלך יום עבודה עוררו את הצורך בהתאמת סגנון וציוד רכיבה שיספקו רכיבה נוחה לאורך זמן הן לרוכב והן לסוס. כמו כן, התווספו לציוד הרכיבה מרכיבים שסייעו לעבודת הבוקר. למשל, הקרן בקדמת האוכף, אליה קשר הבוקר את הלאסו על מנת לבלום את הבקר שנתפס ומקום לקשור אליו שקיים ואביזרים אחרים.


סגנון הרכיבה הותאם גם הוא לצרכי הבוקרים; הוא כולל רכיבה עם ארכובות ארוכות- דבר המקנה נוחות לרגליים ברכיבה ממושכת. מתג מותאם ומושכות ארוכות (loose contact) שהשילוב ביניהם מאפשר לרוכב לבחור בין אחיזה במושכות בשתי ידיים או ביד אחת (neck reining) באופן המאפשר שליטה בסוס ביד אחת ולכידת הבקר ביד השנייה. רכיבה מערבית מעניקה לסוס חופש רב ושואפת למצב בו הסוס נע בחופשיות מפקודה לפקודה.


ברבות השנים עם התפתחות הטכנולוגיה פחת הצורך בשימוש בסוס בעבודת הבקר והתפתחו ענפי ספורט תחרותיים שונים המתבססים על עבודת הבקר ותקשורת עם הסוס. בין ענפים אלה ניתן למצוא את Reining, Cutting, Western Pleasure, Trail Class, Team roping, Team penning ו- Roping.


בחוות סבא ג'ק תוכלו ללמוד את הבסיס לכל המקצועות הללו תוך רכישת מיומנויות תקשורת עם הסוס, הכרות עם תחום האילוף והתנסות בטיפול בסוסים ובאורווה.


בבואכם לשיעור הראשון יש להצטייד באישור רפואי חתום על ידי רופא ובתקנון חתום על ידי ההורים.

Project Gallery