top of page

החזון

3rd Generation Family-Owned Business

"וכחלום יעוף"
במיתולוגיה היוונית מסופר על איש שחלומו היה לרכוב על פגאסוס, הסוס המכונף. האיש התעקש להגשים את חלומו למרות שידע כי בן אדם לא יוכל לאלף את סוס הפלא.
בחלומו נגלתה לו אלה ונתנה לו מתג זהב שבאמצעותו יוכל לאלף את הסוס ולרכוב על גבו. כשהתעורר, מצא את מתג הזהב לצידו.
במשך זמן רב חיפש האיש את פגאסוס וכאשר לבסוף מצא אותו בשדה, הניח עליו את מתג הזהב ובכך היה לאדם הראשון שזכה לנסוק עם הסוס לרקיע ולצאת עמו להרפתקאות.

אצלנו, בחוות סבא ג'ק, מאמינים בחלום וביכולת להוציאו מהכוח אל הפועל. שמנו לנו למטרה, להצמיח כנפיים לכל אלו שנכותם או קשייהם אינם מאפשרים להם לפסוע בשביל הרגיל, הנורמטיבי.
עזרו לנו להעניק את מתג הזהב לכל חולם הן אם תרצו, אין זו אגדה.

ABOUT LEWIS FARM

פרטים על העמותה
העמותה מפעילה חווה לרכיבה טיפולית על סוסים, תרפיה בעזרת בעלי חיים ופרויקט להעצמה של נוער בסיכון ונוער מנותק.
שם העמותה: סבא ג'ק – מרכז לטיפול חוויתי משולב ע"ר, מספר 58-036-691-2 התעודה מיום 16.11.2000 (העמותה נרשמה בשם: שביל מרכז לטיפול חוויתי משולב ע"ר, אך השם הוחלף ביום 29.11.2005 בעקבות תרומה).
אישור כמלכ"ר מיום 18.11.2001
אישור ניהול תקין  מרשם העמותות - מתקבל כל שנה
אישור כמוסד ציבורי לצרכי תרומות לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה המתחדש כל שנה
 

 

לעמותה 5 חברי ועד מנהל: אורנה ארדמן – יו"ר, שולמית יעקובוף, ד"ר נורית וידר, יעקב יעקובוף, עו"ד מרטין כץ.
העמותה מפעילה חווה טיפולית הפועלת בתוך המתחם של "מוזיאון פעיל עין יעל" בירושלים.

הכתובת לדואר: רחוב משכן שילה 16 ירושלים 9371908

למה 'סבא ג'ק'?


השם "סבא ג'ק" ניתן לעמותה על שמו של יעקב ברונשטיין, סב משפחת תורמים – משפחה יהודית אמריקאית, בעלת לב רחב, שמממנת את עלויות הטיפול של כמה עשרות ילדים מידי שבוע ומבקשת להנציח את שמו.

במי אנחנו מטפלים?
החווה מציעה טיפול לפונים על רקע הפרעות קשב וריכוז ADD/ADHD)), קשיים התנהגותיים או רגשיים, אוטיזם, PDD, שיתוק מוחין, פגיעות ראש, תסמונת דאון, עיוורון, חירשות, פיגור, מחלות נפש, חרדות וקשיים חברתיים. בנוסף מציעה החווה תכנית עבודה ייחודית לבני נוער בסיכון. אלה מגיעים באופן פרטי או ממוסדות והיעד הוא להחזיר להם את האמון בעצמם בפרט ובעולם בכלל.
קופות החולים: כללית, מכבי, לאומית ומאוחדת הכירו בחשיבות העבודה הנעשית בחווה והם מפנים אלינו ילדים לטיפול ומסייעות למשפחות במימונם.

 

צוות החווה:
המקימים - יעל ודני בקי שמנהלים את המקום ביחד.
צוות החווה הנו צוות רב מקצועי המורכב מעובדים בשכר, בני שירות לאומי ועשרות מתנדבים. בנוסף לצוות המטפל באופן ישיר: מדריכי רכיבה טיפולית ומטפלות בסיוע בעלי חיים, מעסיקה החווה עובדת סוציאלית במשרה מלאה ופיזיותרפיסטית.,

הקשר עם "עין יעל"

עמותת "סבא ג'ק" פועלת בתוך מתחם "מוזיאון פעיל עין יעל" ומשתפת איתו פעולה בתכניות שונות. 
במוזיאון הנמצא בחיק הטבע הירושלמי בנחל רפאים, יש טרסות קדומות, מעיין, בוסתנים, חקלאות שלחין ובעל ומתקנים חקלאיים המתגלים בפינות קסומות באתר ומכניסים את המבקרים לעולמם של תושבי הארץ בתקופת המקרא והמשנה. השרידים הארכיאולוגיים – הווילה הרומית, בתי המרחץ והפסיפסים המרשימים, מתעוררים לחיים באמצעות מגוון סדנאות ופעילויות לשחזור מלאכות וחקלאות קדומה. למבקר במוזיאון ניתנת הזדמנות לערוך היכרות עם חיי היום-יום בתקופות אלו וזאת תוך שיחזור החומרים ושיטות העבודה שהיו בשימוש לאורך ההיסטוריה. בין השאר מתנסים המבקרים באריגה, בקליעה, בקדרות, בבנייה, האומנויות הפסיפס והפרסקו, בהפקת שמנים מבושמים, בייצור נייר ודיו, בבניית כלי נגינה קדומים ועוד. (קישור לאתר עין יעל).

הקשר עם הקרן לירושלים
הקרן לירושלים סייעה לעמותה בצעדיה הראשונים.

100% ORGANIC, FREE RANGE & GMO FREE

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. Feel free to drag and drop me anywhere you like on your page. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

bottom of page